-

Gwincinski : A

Komentarze użytkownika

@Kino Polska, tyle nam wystarczy... (17 marca 2018 12:34)

Tu nie o smarowanie idzie a o kompetencje. Pan nie zrozumiał. Pana tylko cieszy, że nasi wleźli do skarbca. Jak małpę w ZOO. Równie dobrze można by smarować instytut fizyki kwantowej w Republice Środkowej Arfryki albo finansować badania nad pożywnością wieprzowiny w Yemenie. Nic tam się nie rozbuja choć nie wiem ile tego twarogu wrzucałby pan do tego bagna. Podejście, że wrzucimy kasę do studni i poczekamy bo może coś tam wylezie jest podejściem nieuka i głąba. Strach pomyśleć , że takich jak Pan może być więcej.

Gwincinski
18 marca 2018 20:23

@Kino Polska, tyle nam wystarczy... (17 marca 2018 12:34)

Pan jest jakimś specjalistą od filmu? Niezle brednie tu Pan wypisuje. Film ma kosztować? Skad Pan to wziął? Ciocia Panu powiedziala? Pan wie za ile sie kreci filmy w Anglii? Dwa, sam slyszalem o 11 milionach na Smolensk i nie o zadnym tajemniczym sponsorze ale o akcji pod koniec produkcji gdzie nic nie mogli zrobic i w koncu wywalono jakies fundusze z któregoś z departamentow. Trzy, po co robic filmy dla konsolidacji środowisk? Może lepiej jakiś duzy kibel za te kase wybudować. Przynajmniej sie do czegoś przyda i wstydu nie bedzie. Cztery, jak to wspieranie kultury ma polegac na przelaniu Świrskiemu 280 milionów, za ktore ten zrobi parę bigosów w lesie to juz może niech Hollandowa zrobi jeszcze kilka odcinków Pokotu  bo tasma chociaz będzie profesjonaln ...

Gwincinski
18 marca 2018 00:01

@Kim jesteś Jordanie Peterson? (15 marca 2018 06:50)

Tak, tak, on jest na poziomie gimnazjalisty.

Gwincinski
16 marca 2018 21:24

@Kim jesteś Jordanie Peterson? (15 marca 2018 06:50)

Wie Pan z tym Freudem to ciekawa historia. Jak się go calkowicie odrzuci jako kokainowe brednie to po jakimś czasie, jak to powiedzial w jednym filmie Iggy Pop: teraz skoro nie palimy to możemy jednego zapalić. 

Nawet ten podzial na ego, superego, id może być użyteczny.

Nie latałbym tedy tak z maczetą po całym sklepie.  Odrobina relaxu.

Gwincinski
16 marca 2018 21:19

@Kim jesteś Jordanie Peterson? (15 marca 2018 06:50)

Kurcze nie przypominam sobie teraz klasycznej definicji prawdy choć czytywalem Tarskiego. Dla mnie klasyczna definicja prawdy w tej chwili to aktualny stan konta. 

Nie znam także wykładow na temat Biblii i szczerze mówiąc nie jestem chyba zainteresowany. Bo co może psycholog kliniczny na ten temat wiedzieć. Tu teologa potrzeba. 

To co Pan napisał, najwartościowsze są rzeczy praktyczne i tego się trzymajmy. Facet ma wiedzę, doświadczenie i myśli gdy mówi. Brawo.

Jak kania dżdżu potrzebuje go młodzież męska na zachodzie, której usiłowano z całych sił przetrącić kręgosłup. 

Sam mam czterech synów, którzy tu mieszkają i cieszy mnie pojawienie się opcji Petersonowskiej dającej chwilę wytchnienia. Można chwilę pomyśleć, zebr ...

Gwincinski
16 marca 2018 21:04

@Kim jesteś Jordanie Peterson? (15 marca 2018 06:50)

1. Jesli nie wychodzimy od konkretu a w jego miejsce zas podstawiamy ogolniki (300 lat nas rozgrywaja) to w tego typu dedukcji ustawka moze byc kazdy program telewizyjny. Wiecej, kazda okolicznosc, ktora jest naszym udzialem. Ustawienie samochodow na parkingu.

2. Wolniewicz mowil to i tamto a Wittgensteina tlumaczyl. Osobiscie jestem mu wdzieczny za te tlumaczenia. Jestem zdania , ze warto studiowac Wittgensteina bez wzgledu czy nazywamy to nauka czy nie.

3. Nikogo nie interesuje czy psychologia to paranauka czy co tam jeszcze. Ludzie z dobra praktyka wyciagaja ludzi z dna cierpienia. To sa fakty.

Gwincinski
16 marca 2018 13:42

@Kim jesteś Jordanie Peterson? (15 marca 2018 06:50)

Jestem zdania, że praktyka czyni mistrza. Jak Pan zauważył Peterson to profesjonalista - 20 lat praktyki wywiadów psychologicznych - patrz 20 lat wysłuchiwania psychopatów , dewiantów, schizofrenikow itd. to człowiek ,który musiał się w to mocno wsłuchiwac, szybko wnioskować i isc z terapią dalej. Inymi słowy to taki Tyson rozmowy, dedukcji.

W przypadku Coryllusa wychodzi jeszcze brak praktyki. Ludzie na studiach ćwiczą tzw. prezentację.   Występ przedstawiający ich resircz i co z tego wynika. To warunek zdobycia tzw. degree. Niektórzy robią to instynktownie - łapią kontakt z widzem i jadą z koksem. Inni zaś muszą chodzić rok na terapię żeby w ogóle coś wybąkać. Wiem trochę na ten temat bo żona jest wlaśnie psychologiem klinicznym ...

Gwincinski
16 marca 2018 11:14

@Kim jesteś Jordanie Peterson? (15 marca 2018 06:50)

Jak wywiad z Kathy Newman to ustawka to proszę mi to udowodnić posługujac konkretnymi przykladami z tego wywiadu typu mowa ciala, strategie argumentacji (dlaczego bardziej ze sobą wspolpracują niż kłócą się) itd. 

Odrzucam bajania ustawka bo ustawka na starcie.

 

Gwincinski
16 marca 2018 10:49

@Kim jesteś Jordanie Peterson? (15 marca 2018 06:50)

to by było nawet fajne, wreszcie ktoś kimś/czymś oczarowany - zachwycony, 

dzieli się swoim przeżyciem, co z tego , że może to naiwne, jak szczere to gut, 

ja mocno przeżyłem wywiad Petersona z Kathy Newman, nie mogłem go oglądac do końca, takim cieniasem jestem, musialem sobie podzielić na części

z głębi serca bowiem nienawidzę tego zakłamania postmarksitowsko-dżenderowego, 

myślę, że w tym wywiadzie pokazał wielką klasę, powalił aktywistkę frontu feministycznego w Channel 4 w prime time na kolana (dla tych co się nie orientują - to tak jakby całe lewactwo angielskie sprowadzil do parteru), takie rzeczy b. rzadko sie wydarzają,

nic dziwnego, że błyskawicznie stał się idolem rzeszy ludzi,

szacunek tedy jest i chyba nie ma tu wstydu,

co dalej zaś ...

Gwincinski
16 marca 2018 00:18

@Kim jesteś Jordanie Peterson? (15 marca 2018 06:50)

no tak tak, dokładnie - najpierw nie lubimy go wstępnie, wiec oglądamy 60 godzin filmów a jak nic nie znajdziemy to wtedy mówimy, że nie wszystko co mówi to bzdura (bez cytatów jednak), choć pamiętajmy, że odpowiedni demiurdzy sa wysylani...

to nazywamy w krayu bardzo pozytywną opinią, dobre

 

Gwincinski
15 marca 2018 15:53

@Kim jesteś Jordanie Peterson? (15 marca 2018 06:50)

Gdyby choć jedna osoba zacytowala jakiś fragment z Petersona, z którym się zgadza nie było by wyroku z paragrafu czynny wampirosępizm. Tak się jednak w tym watku póki co nie wydarzyło, słowo Wy jak najbardzej tedy usparwiedliwione. 

Może to się Pana nie tyczy skoro Pan wczoraj obejrzał pierwszy filmik i od razu zaczyna wątek, choć to też dziwnie wygląda, inni jednak już trochę widzieli i nic nie powiedzieli.

Taka zwykla uczciwość. 

Gwincinski
15 marca 2018 15:36

@Kim jesteś Jordanie Peterson? (15 marca 2018 06:50)

Mi pomału się zaczyna włączać lampka ostrzegawcza jak ktoś pisze, że mu się włącza lampka ostrzegawcza. Ciekawe, że ani autor wpisu ani nikt z komentujących nie wstawił jednego zdania Petersona, z którym by się zgadzał. Same lampki ostrzegawcze i amatorzy egzorcyści. A oglądali już po osiem i więcej godzin wykładów. Komedia.

No tak Panie, ale oni oglądali nie po to by się czegoś dowiedzieć, bo przecież wiedzą wszystko, tylko by znaleźć  sekwencje, w której Peterson wreszcie przyzna, że kiedyś pił krew niemowlęcą.

Niektórzy już coś tam powyciągali, że niby Jung, no tak pani Jankowska, bo Jung miał dwie kochanky!!! Albo, że Huxleya czytał, ło matko!!! Huxleya!!! Toż to zgroza istna!!! Orwela też, ale Orwell nie wiedzieć czemu OK, choć był nawet ...

Gwincinski
15 marca 2018 15:09

@Piramidy (14 marca 2018 13:53)

Ja już kiedyś gdzieś o tym pisalem. Połowa filmu czasowo to materiały archiwalne. Dajmy na to, że zostaly zakupione za 50 - 100 tys $ - tyle obstawiam maximum, oznaczaloby to, że 4 mln $ bez 100tys zostały wydane na połowę filmu a to z kolei by oznaczalo, że nie byl to film za 4 mln ale odpowiednik filmu za 8 mln. 

I tu sie dopiero robi ciekawie bo ta połowa niearchiwalna  mogła wygladać niemalże jak Snatch (10mln) z Bradem Pittem i kosztami lokacji w Londynie. Albo Scanner Darkly (8.7mln), w ktorym grali Woody Harelson, Keanu Reeves, Wynona Ryder i Robert Downey Jr.

!

Gwincinski
14 marca 2018 22:17


@Piramidy (14 marca 2018 13:53)

Z szacunku do Ciebie piszę szczerze co myślę. Więcej, mam nadzieję, że odniesiesz z tego korzyść, choć może mój wpis jest odrobinę gorzki. Wszystko po to gdy będziesz mowił do dużo wiekszej publiczności w o wiele powazniejszym studio, czego ci życzę i czego się spodziewam w przyszłości. 

 

Gwincinski
14 marca 2018 14:11

@Polski cham. (7 marca 2018 12:39)

Myślę jednak , że tak źle nie jest. Jest bardzo wielu utalentowanych i wykształconych ludzi w Polsce. Problemem jest, że nikt o nich nic nie wie albo niewiele.

Gwoli wiarygodności będę mówił o swoich doświadczeniach.

Bardzo wiele w swojej twórczości miałem do czynienia z absolwentami Akademii Muzycznych. 

W większości sa to ludzie po bardzo ciężkim treningu wymagającym pracowitości i wyrzeczeń. 

Tu np. taki drobiazg, część nr 6 mojego tria fortepianowego:

Grają Piotr Słopecki, który jako pierwszy pianista polski nagral dla DUXu cały cykl Kunst der Fuge J. S. Bacha.

Wspaniały pianista, który gdzieś tam tkwi jako akompaniator w akademii muzycznej.

Czy ktoś coś tu o nim słyszał?

Towarzyszą mu d ...

Gwincinski
7 marca 2018 14:44

@Czym jest sztuka i kto to artysta (3 marca 2018 16:08)

No niestety tuman powie w zoo, że żyrafa nie istnieje.

Młodzieżowe subkultury?!

Niszowe?!

Proszę Pana to byli/sa lekarze, pracownicy departamentow, prawnicy, nawet profesorowie. Średnia wieku 40-50, a nawet wyżej.

Szkoda gadać. Proszę już tu nie zamęczać.

 

Gwincinski
7 marca 2018 14:15

@Czym jest sztuka i kto to artysta (3 marca 2018 16:08)

Po co Pan w to dalej brnie? Za chwile będę musial Pana nazwac głupkiem. Był Pan na jakimś katolicki forum? Ja byłem na dwóch i to przez ładnych parę lat. Na forach tych rządzili tak zwani tradsi bardziej papiescy niż sam papież. Wiekszosc z nich po paru kliknieciach okazywala sie zajadlymi fanami hewimetalu. Więcej, sam założyciel forum był fanem Slayera. Błedu statystycznego także tu nie ma bo to było środowisko paru tysięcy ludzi. Tak zwana reprezentacja. Po co tedy pan tu dupę zawraca?  Nie lepiej wpierwej sie zastanowic co mądrzejsi mają do powiedzenia?

 

Gwincinski
6 marca 2018 14:03

@Andżela i Madżidża, czyli walczymy o Złotego Niedźwiedzia (6 marca 2018 09:32)

Uśmiałem się. Dokładnie tak. Służę pomocą przy sformatowaniu w Final Drafcie. Od siebie dodał bym na napisach koncowych dźwięk umierającego ze śmiechu mojego kumpla, który jak opowiadam mu przy winku co tam w Polsce się kręci zakażdym razem wpada pod stół i krzyczy: Leniency! Show Leniency!

Gwincinski
6 marca 2018 11:17

@Czym jest sztuka i kto to artysta (3 marca 2018 16:08)

Mógłbym każdą Pańską odpowiedź zbijać od góry do dołu. Szkoda czasu jednak bo niewiele Pan wie. Nie ma zatem z kim dyskutować. Odniosę się tylko do jednej Pańskiej wypowiedzi:

-nie istnieją geniusze artyści

Proszę Pana geniusze artyści istnieją nawet w najbardziej konserwatywnych akademiach jako kategoria - rodzaj oceny. Nota ta jest niesłychanie rzadko przyznawana przez komisję ale zdarza się.

Podam kilka przykładów. 

Szostakowicz w wieku 18 lat potrafił z jednego wysłuchania spisać cały utwór 18-minutowy co do nuty.

Claudio Arrau grający jedną ręką utwór Chopina A i drugą, zupełnie inny w tempie i nastroju,  utwór Chopina B.

Bizet przyjęty do konserwatorium paryskiego w wieku 9 lat.

Chopin piszący polo ...

Gwincinski
6 marca 2018 10:56

Strona 1 na 4.    Następna