-

Gwincinski : A

Czym jest sztuka i kto to artysta

Żeby zbytnio nie komplikować odpowiedź w pigułce (filmik u dołu).

Dodam, że kluczem jest padające w wywiadzie: NIE WIE. Innymi słowy artysta nie wie. To generalnie zwrot, którego mi w dyskusjach tu brakuje. Bo czyż nie jest tak, że miotamy się we wszystkich kierunkach, szamoczemy niczym wariat skrępowany pasami, nikomu jednak na myśl nie przejdzie ta prosta odpowiedź. Nie wiemy bowiem nic lub prawie nic. Możemy się domyślać, możemy dedukować, co tam w Smoleńsku było, co tam z tymi 65cioma miliardami, co i dlaczego jest już zaorane a co nie itd.  Nie przesuwa nas to jednak nigdzie. Tymczasem rzeczywistość chlewu nie znosi próżni, stąd taki wylew tych co wiedzą. Istny chór ekspertów. Wszystkowiedzący pyszczą od rana do nocy na wszystkich kanałach telewizyjnych , jutjubowych, portalach informacyjnych , czy co tam jeszcze. 

Sytuacje utrudnia wszystkowiedzący kościół katolicki, najpoważniejsza siła w Polsce. To dlatego na prawicy dochodzi do paradoksu Slayeropostnego gdzie jedyny możliwy przekaz nieczystoinformacyjny to kino oświatowe ubarwione animacjami komputerowami lub ewentualnie filmiki w postaci laurek robione przez cwaniaczków i dupowłazów. Obok zas jednak już czai się wspomniany Slayer z Michałem Bajorem na wierzchu. Łzy i wódka lub wódka i łzy. Pisałem o tym w komentarzach.

Istnienie tedy artysty na prawicy w Polsce jest możliwe jedynie na podobieństwo tego co możliwe na Marsie.  Prawdziwy artysta bowiem pójdzie w tango z NIE WIEM. Sytuacja ta zaś będzie kompletnie niesterowalna dla macherow od fundacji Świrskiego. Nie dość tego, będzie niesterowalna także dla Rydzyka, Sakiewicza, Karnowskich, wszystkich telewizji świata: od Republiki przez TVPmilion do kanału Discovery, kościołastrzelnicymennicy, Kaczyńskiego, Jonny Danielsa, Illuminatów, Knesetu, Rotszyldów i FEDu. 

Problem jednak w tym, że jedynie taki artysta może mieć odpowiednią siłę rażenia i tylko taki może dokonać zmiany wizerunku Polski na zewnątrz w sposób trwały - Polski państwa na serio.

Tylko ten, który nie wie i się nie boi a jego zbrojnym ramieniem jest warsztat najwyższej klasy. Bezwzględny wirtuozo, który sieknie wielkie dzieła, że aż co poniektórym jajniki popękają w podgardlach. 

Jak jednak mają go wytypować tłuste pieski prezesa skaczące całymi dniami za kawałkiem kości i gryzące się nawzajem po grubych dupskach? 

 

Wypowiada się prof. Jordan Peterson.

do ciebie S.tagi: sztuka  jordan peterson 

Gwincinski
3 marca 2018 16:08
84     3952    6 zaloguj sie by polubić
komentarze:
Shork @Gwincinski
3 marca 2018 16:53

Po pirwsze jesteśmy wrośnięci w cywilizację łacińską więc sztuka grecka. A jeżeli grecka to harmonia, kompozycja, proporcje, emocje, Fibonacci.
po drugie musi być ładne (nawet gdy turpizm), po trzecie ma nieść przesłanie cywilizacyjne.
Jeżeli coś nie spełnia choćby jednego z tych warunków, nie jest sztuką.

zaloguj się by móc komentować

Kuldahrus @Gwincinski
3 marca 2018 17:10

"Sytuacje utrudnia wszystkowiedzący kościół katolicki..."

W tym przypadku myli się Pan i to o całe 180°.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @Kuldahrus 3 marca 2018 17:10
3 marca 2018 17:13

Nie myli się. To nasza lokalna specyfika - u nas kosciół katolicki jest wszystkowiedzący. I mam tu na myśli wspólnotę wiernych, nie kościół instytucjonalny. 

zaloguj się by móc komentować

Gwincinski @Shork 3 marca 2018 16:53
3 marca 2018 17:14

Może tak może nie. Punkt NIE WIEM to punkt NIE WIEM.  Dwa, była już grupa, która nazywała się Ładnie. Jej założycielem był Sasnal.

zaloguj się by móc komentować

parasolnikov @Gwincinski
3 marca 2018 17:20

Czyli podsumowując, artysta nie wie nic, chcociaż zdaża mu się wiedzieć z której strony jest chcleb posmarowany.
I problemem artystów największym jest to, że świat jest taki jaki jest, a nie taki jaki chcieliby, żeby był.
I tylko mnie wierci takie pytanie, jak to jest, że artyści 500lat temu nie mieli takich problemów?

zaloguj się by móc komentować

qwerty @Gwincinski 3 marca 2018 17:14
3 marca 2018 17:28

A czy można wnioskować/dedukować , stawiać hipotezy na podstawie poszlak/znamion/.. lub szczątkowego pola danych? A czy KK o przetrzeniach Riemana i metrykach też rozstrzyga jako wszecheiedzący i wszechmocny? Dobry człowieku nie masz pojęcia o czym prawisz, idź do urzędu/sądu/.. i powiedz że jesteś katolikiem to dostaniesz w d... i zmadrzejesz albo i nie zmadrzejesz

zaloguj się by móc komentować

Kuldahrus @Grzeralts 3 marca 2018 17:13
3 marca 2018 17:28

No to wyrażajmy się precyzyjnie. Powiedzmy też wprost co mamy na myśli mówiąc "wspólnota wiernych".

zaloguj się by móc komentować

Gwincinski @parasolnikov 3 marca 2018 17:20
3 marca 2018 17:32

Pan zrozumiał o czym mówi Peterson? Czy durnia udaje przy sobocie?

zaloguj się by móc komentować

Shork @Gwincinski 3 marca 2018 17:14
3 marca 2018 17:33

nie suma, ale iloczyn
Wszystkie warunki spełnione jednocześnie

zaloguj się by móc komentować

parasolnikov @Gwincinski 3 marca 2018 17:32
3 marca 2018 17:48

Pan raczy żartować chyba, jak można próbować zrozumieć bełkot. Artyści nie wiedzą co robią? Nie wiedzą po co robią? Ostatnio nie wiedzą nawet czy są chłopczykami czy dziewcznkami.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @Kuldahrus 3 marca 2018 17:28
3 marca 2018 17:59

Mamy na myśli stare baby obu płci i wszystkich grup wiekowych.

zaloguj się by móc komentować

Gwincinski @parasolnikov 3 marca 2018 17:48
3 marca 2018 18:15

No własnie. Pan funkcjonuje na poziomie stereotyposloganu. Pana Mietka co to leci z tekstem: te artysty to nieroby i pedały. Nie widzom nawet do której toalety pójść sie wysikać. He He. Nie rozumie Pan, że Pana głupkowate podejście owocuje sytuacjami typu bigos Świrskiego w lesie za 280 baniek. Oni wlaśnie szukają artysty i dziwnym trafem zawsze im wyskakuje kumpel z podstawówki co to wziął kredyt i ma dwa filmy na jutjubie. On będzie teraz robił film z Melem Gibsonem przez 15 lat. Wszystko oczywiście w papierach będzie się zgadzało a Pan dalej będzie pierniczył o bełkocie.  

 

zaloguj się by móc komentować

parasolnikov @Gwincinski 3 marca 2018 18:15
3 marca 2018 18:22

A może to to, że oddzielenie artysty od rzemiosła powoduje, że można mówić, o gościu który nie wie czy jest chłopczykiem artysta tak samo jak o koledze Świrskiego. Bo mamy psychologów kultury którzy nam powiedzą, że sztuka jest jak sen i nikt nie wie co to jest?

zaloguj się by móc komentować

Kuldahrus @Grzeralts 3 marca 2018 17:59
3 marca 2018 18:23

Dla mnie to jest dalej zbyt ogólne, ale spróbujmy.

Jeśli chodzi o moje doświadczenia, to określenie "wszystkowiedzący" kojarzy mi się z tymi bardzo "zaangażowanymi", którzy przesłanie Soboru Watykańskiego II mówiące o większym zaangażowaniu wiernych w sprawach Kościoła, odczytali jako pozwolenie na wpychanie się księdzu do zakrystii i uczynienie z niego "mało wartościowego elementu dekoracji kościoła", do tego stopnia, że zrobili z siebie coś w rodzaju kasty kapłańskiej, która oddziela "resztę wiernych" od księdza. W kwestii artystycznej to się przekłada na to, że kręcą się wokół Kościoła różni "mianowani" i próbują wkręcić ludziom, że muzyka to są trzy chwyty na gitarze i pukanie w bębenki, bo oczywiście ci "mianowani" nie potrafią zrobić nic lepszego niż to, ale tu nie chodzi tylko o muzykę.

zaloguj się by móc komentować

parasolnikov @parasolnikov 3 marca 2018 18:22
3 marca 2018 18:23

Tylko, że wtedy jest jeden problem. Że artysta już nie jest takim nadczłowiekiem w stasunku do Mietka. I nie jeden by się musiał zapaść pod ziemie.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Gwincinski 3 marca 2018 18:15
3 marca 2018 18:25

> No własnie. Pan funkcjonuje na poziomie stereotyposloganu.
> Pana Mietka co to leci z tekstem: te artysty to nieroby i pedały.

Ale to jest całkiem dobry stereotyp w stosunku do tych, którzy sami nazywają się artystami.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Kuldahrus 3 marca 2018 18:23
3 marca 2018 18:27

> W kwestii artystycznej to się przekłada na to, że kręcą się wokół Kościoła
> różni "mianowani" i próbują wkręcić ludziom, że muzyka to są trzy chwyty
> na gitarze i pukanie w bębenki

:-D

 

zaloguj się by móc komentować

Gwincinski @parasolnikov 3 marca 2018 18:22
3 marca 2018 18:45

Dziękuje. Pan reprezentuje widza nastawionego na potwierdzenie tego co wie. Bo pan wszystko wie dlatego w sztuce musi się wszystko zgadzać. Zgadzać oczywiście z pańskim widzeniem sprawy. Jak się coś nie zgadza to to jest bełkot. 

Dokładnie do takiej publiczności był adresowany film Smoleńsk. Do takiej publiczności będą adresowane wszystkie filmy Świrskiego. 

I żeby nie było, do takiej publiczności było adresowane Pokłosie i Z daleka widok jest piękny. 

Nie przeszkadza Panu, że to totalne gówna. Najważniejsze żeby się zgadzało.

Dwa, czy w moim wpisie jest coś o oddzieleniu artysty od rzemiosla? Czy też może w wypowiedzi Petersona?

Peterson w wywiadzie, który mocno przyciąłem, powołuje sie na Dostojewskiego a jako przykład negatywny podaje Ayn Rand. 

Nie miejsce jednak tu na omawianie tematu Beuysowskiego hasla wszyscy sa artystami. To rzecz osobna. Postawiłem nacisk na NIE WIEM jako klucz. I o tym zasadniczo chcialbym rozmawiać. 

Myślałem , że jesteśmy trochę dalej i nie muszę tu już przeprowadzac krytyki całego uslugowego kina lewicy (feminizm-neomarksizm-postmoderna) czy filmów na zamówienie typu Ida.

Mnie interesuje sytuacja artysty na tzw. prawicy. Jej przeszkody, wyzwania, możliwości.

zaloguj się by móc komentować

parasolnikov @Gwincinski 3 marca 2018 18:45
3 marca 2018 19:01

Ale to lewica definiuje artystę i tak jest już trochę czasu. Jeśli Pana propozycją jako "artysty prawicowego". To jest powiedzieć "nie wiem to jest jak sen, to jest i już. A jak sie nie podoba to popieracie Smoleńsk". To trochę słaba propozycja i ja wybieram gościa który będzie robił to co mi się podoba, więcej wybieram Zenka Martyniuka.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @Kuldahrus 3 marca 2018 18:23
3 marca 2018 19:21

Ja mówię o całkiem zwykłej starej babie, która w każdym temacie nie wie dobrze, ale wie lepiej. W związku z tym wie też jak trzeba robić witraże, czy filmy. Żaden artysta jej nie potrzebny. Najgorsze, że ani nie musi być babą, ani starą. 

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @Kuldahrus 3 marca 2018 18:23
3 marca 2018 19:23

P.S. obstawiam, że jest to element znacząco przedsoborowy. Rzekłbym, tradycjonalistyczny w znaczeniu rdzennym.

zaloguj się by móc komentować

parasolnikov @Grzeralts 3 marca 2018 19:21
3 marca 2018 19:26

Ja to czytam to widzę, że z autorem to się roczulacie jak takie stare baby.

zaloguj się by móc komentować


Grzeralts @parasolnikov 3 marca 2018 19:26
3 marca 2018 19:47

Ależ w żadnym razie. Po prostu akceptuję rzeczywistość zastaną.

zaloguj się by móc komentować

Kuldahrus @Grzeralts 3 marca 2018 19:23
3 marca 2018 19:52

No to chyba myślimy o podobnym zjawisku. Znowu niestety dochodzimy do tego problemu masowego egoizmu, społeczności klanowej, czy jak byśmy to nazwali. Po prostu znalazły się grupy które uznały, że podczepienie się pod Kościół to jest jakiś sposób, jeśli nie na utrzymanie to przynajmniej na podparcie się na Nim że tak powiem środowiskowo, pod płaszczykiem "zaangażowania się w sprawy kościelne", a niektórzy księża nie potrafią się temu oprzeć z różnych powodów i zaczyna się problem.

Tylko nie możemy stygmatyzować z tego powodu Kościoła, który z powodu tego zjawiska również ponosi szkodę. Nazywajmy rzeczy po imieniu, a nie zrzucajmy tego na Kościół Katolicki.

 

Co do P.S. to uważam, że tych ludzi, czy te grupy można różnie kwalifikować. Oni w zależności od sytuacji lubieją uchodzić raz za "postępowych", a raz za "tradycjonalistów", co się akurat im opłaca. Przede wszystkim nie ma czegoś takiego jak "katolik przedsoborowy" albo "posoborowy". Jak ktoś zaczyna się tak określać to mi się zapala czerwona lampka.

zaloguj się by móc komentować

Gwincinski @parasolnikov 3 marca 2018 19:01
3 marca 2018 20:11

Pan by wybrał Zenka Martyniuka nawet jakby sam Chopin przed Panem stanàł. Przyglupy tak majà. To też poważnie utrudnia Panu rozumienie metafory, którà posluzyl sie Peterson. Pan rozumuje na poziomie kreskowki. Acha, sen. Znaczy moja propozycja to sen. Uśmiałem sie. 

Dwa, cytat: ale to lewica definiuje artyste. Jak Pan nie zauwazyl (bo by sie to rownalo z trudnym ruchem oczek raz w dol raz w gore) Jordan Peterson też definiuje artystę a chyba o przynależność do lewicy nie bedziemy go posàdzać. 

Trzy, intryguje mnie na ile widz prawicowy to ktos taki jak parasolnikow. Jezeli bowiem ludzie tego typu stanowia wiekszosc to Swirski moze spokojnie spac I nawet wycia tysiecy Coryllusow nie pomoga.

 

zaloguj się by móc komentować

parasolnikov @Gwincinski 3 marca 2018 20:11
3 marca 2018 20:13

Ale to Pan jest tym szopenem nie?

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Kuldahrus 3 marca 2018 19:52
3 marca 2018 20:29

> Przede wszystkim nie ma czegoś takiego jak "katolik przedsoborowy"
> albo "posoborowy". Jak ktoś zaczyna się tak określać to mi się zapala czerwona lampka.

Mnie również, chociaż jak już, chyba zawsze działa to tylko w jedną stronę i ktoś tam mieni się przedsoborowym.

 

zaloguj się by móc komentować

Gwincinski @parasolnikov 3 marca 2018 20:13
3 marca 2018 20:37

 ...ja wybieram gościa który będzie robił to co mi się podoba... 

...Zenka Martyniuka...

...a Pan jest tym Chopinem nie?

???

 

 

zaloguj się by móc komentować

Kuldahrus @przemsa 3 marca 2018 20:29
3 marca 2018 20:43

Ja podchodzę z ostrożnością do jednych i do drugich.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Kuldahrus 3 marca 2018 20:43
3 marca 2018 20:44

Rozumiem, ja podobnie.

zaloguj się by móc komentować

parasolnikov @Gwincinski 3 marca 2018 20:37
3 marca 2018 20:47

Widziałem na jutubie całkiem spoko Pan wali w te struny. A te znaki zapytania to oznaczają, że nie na miejscu porównanie? Nie wolno?

zaloguj się by móc komentować

Gwincinski @parasolnikov 3 marca 2018 20:47
3 marca 2018 20:54

czy to oznacza, ze ja robie to co sie Panu podoba? podobnie do Zenka Martyniuka?

zaloguj się by móc komentować

parasolnikov @Gwincinski 3 marca 2018 20:54
3 marca 2018 21:00

A to tak bardzo Pana boli? 

zaloguj się by móc komentować

Gwincinski @parasolnikov 3 marca 2018 21:00
3 marca 2018 21:27

 wróćmy tu:

..."Jeśli Pana propozycją jako "artysty prawicowego". To jest powiedzieć "nie wiem to jest jak sen, to jest i już. A jak sie nie podoba to popieracie Smoleńsk". To trochę słaba propozycja" ...

czy teraz moja propozycja już nie jest slaba bo zobaczył Pan, że umiem grać na gitarze?

a może jeszcze coś innego umiem?

dwa, może zrobiłem ten wpis bo to o czym mówi Peterson stosuję już od długiego czasu?

co wtedy?

czyż nie jest ciekawym pytaniem tedy dlaczego rozumowanie ala Peterson nie może mieć miejsca w Polsce choć niby PIS dysponuje odpowiednimi srodkami by nie robic juz gówna?

 

 

 

 

 

zaloguj się by móc komentować

parasolnikov @Gwincinski 3 marca 2018 21:27
3 marca 2018 21:35

Niestety zobaczyłem więcej niż granie na gitarze.
I no powiedzmy, że ten artykuł koresponduje z Pańską twórczością.
I może to co robi PiS to gówno, mogę się z tym zgodzić, ale czym jest film o Szerlocku w takim razie?

Ale powiem Panu dlaczego ja bym mojej złotówki nie dał na Petersona, bo to satanista i oszust. I tam nie ma nic poza pustym fałszem i destrukcją. I nie oglądam jego filmów, a czytam bio na wiki. To mi wystarczy. A więcej tutaj: http://krzysztof-osiejuk.szkolanawigatorow.pl/kto-uczy-nasze-dzieci-miosci-do-sztuki

zaloguj się by móc komentować

Gwincinski @parasolnikov 3 marca 2018 21:35
3 marca 2018 21:40

Pan oglądał mój film?

 

zaloguj się by móc komentować

parasolnikov @Gwincinski 3 marca 2018 21:40
3 marca 2018 21:43

Wysłuchałem co ma Pan do powiedzenia na jego temat i przeczytałem co jest napisane na jego stronie, i przejrzałem kilka innych projektów to dla mnie "Katochama" stanowczo za dużo.

zaloguj się by móc komentować

Gwincinski @parasolnikov 3 marca 2018 21:43
3 marca 2018 22:01

Sugeruje Pan , że mój film to gówno nie obejrzawszy nawet sekundy?

Przeczytał Pan na wikipedii coś o Petersonie i twierdzi Pan , że to satanista i oszust?  

Że Peterson to tylko fałsz i destrukcja?

Ok, zakończmy w tym momencie nasz potężny choć jednak poboczny watek.

To mój pierwszy wpis na szkole i może inni jeszcze mają coś do powiedzenia.

 

 

zaloguj się by móc komentować


stanislaw-orda @Gwincinski 3 marca 2018 18:45
4 marca 2018 12:19

To dobrze zarysowany problem. W sensie realizacji wykonalny w niewielu egzemplarzach. Albo zdeklarowanych idealistów-maniaków, albo jakichs eremitów zyjących jako rentierzy i nie muszących tęsknie wyczekiwać na tygodniówkę czy pobory z etatu. Pozostali papugują to, co zdaje sie mieć "mecenat" jakichś bogatych wujków, czy to z budżetu tutejszego czy , lepiej z zagranicznego. Jasne jest przy tym, ze aspirujących do takich kropłowek jest zdecydowanie więcej niz popyt na ich stręczycielskie usługi. A urzednik woli przydzielić budzetowe srodki "pewniakom z nazwiskiem", bo w razie klapy ma alibi, że przciez to był "uznany artysta".

Lekarstwo to odebrać mozliwosci dystrybucji urzędnikom i wprowsadzić rozstrzygnęcia loteryjne z braku jasnych , poza środowiskowo-towarzyskimi, kryetriów wyboru.

Z czasem trafi się na samorodki, siła czystej staystyki.

Obecny sposób gry wciąz tymi samymi znaczonymi kartami uniemożliwia przypadek czyli rónież znalezienie samorodków.

zaloguj się by móc komentować

Gwincinski @Shork 4 marca 2018 11:57
4 marca 2018 13:12

Kolega mnie tu podchodzi dowcipami a nie wie, że ja trzy miesiace spędziłem nad analizą Kordiana Słowackiego - premiera Teatr Polski w Warszawie , reż P. Passini. Ja pewnych kwestii wysłuchałem, nie skłamie, 30 razy. Wykonywali je nie byle aktorzy bo Gogolewski, Ferency itd. 

Dwa, ze współczesnej to kogo kolega czyta? Ashberego? O'Harę? Czy może Wheelwrighta albo Laurę Riding? Bo przecież nie bitników czy Wencla. A może Świetlickiego?

Moim ulubieńcem jest Christian Bök.

Rozmawiajmy a nie róbmy jaj.

zaloguj się by móc komentować

Gwincinski @stanislaw-orda 4 marca 2018 12:19
4 marca 2018 13:29

Bardzo ciekawie rozwinął Pan moją myśl. Myślę, że narody poważne stać na wypuszczenie harcownika do przodu nawet ryzukując niestrawności. To jest pewien luksus. Jak powiedział jeden żydowski nauczyciel do swojego ucznia: grałeś to, grałeś tamto , Paganiniego, Berga, zagraj teraz co ci w duszy gra! Zaskocz mnie. 

W rzeczywistości tanich propagandówek robionych i na lewicy i prawicy z nepotycznych rozdań podejscie takie jest całkowicie niezrozumiane. Co gorsza, wychowano widza dla którego film Vegi jest dotknięciem stóp Pana. Film Smoleńsk jest opłakiwany, przeżywany, broniony pazurami przez jakieś dziwne kore elektoratu  rodem z klubów gazety polskiej, która organizuje kolędy z Kaczmarkiem, który ani śpiewać nie umie ani grać. Nie wspominam nawet o luku scenicznym bo grubasy to klasyka po tej stronie. Koszmar. 

Już słyszalem o filmie Wyklęty. Zastanówmy się nad tym tytułem. Tytuł ten bowiem już na starcie oznacza porażkę. Do nikogo nie dociera , że dobry film o wyklętych powinien się nazywać Cytryna 8. Jak ktoś bowiem lata z karteczkami i sterczy przed koniem z napisem koń to oznacza, że jest debilem. 

No tak, ale Świrskiemu/Glińskiemu/Wolskiemu będzie się zgadzać. 

No przecie jest o Wyklętych nie?

Prawica jak kania dżdżu potrzebuje świeżej jazdy. Jazdy otwierającej nowy horyzont. Jazdy, po której obejrzeniu Angol będzie mówił: no nieźle bawią się w tej Polsce. 

Tylko tak można wyjść na świat i wyeliminować Sasnali z gry a i poprawić humor zmęczonym niepewnością ludziom pracy. 

zaloguj się by móc komentować


stanislaw-orda @Gwincinski 4 marca 2018 13:29
4 marca 2018 14:21

Podobne tytułu (jak przykłądowwi "wyklewci" mają pełnić ochronna funkcję "tabu" nad dowolnym badziewiem.Zachodzi tu  proste przeniesienie, ze kto krytykuje  tego rodzaju produkcje, to antypatriota, etc. Czyli oni juz z góry zakładaja, że efekt finalny sam sie nie wybroni, musi mieć naddaną otoczke kultu patriotycznego (albo jakiegos onnego).

A to tylko przemożny kult chałtury, gdyz  artyści są z mianowania (z rozdzielnika) ,  nie zaś z  talentu i pracy. 

zaloguj się by móc komentować

Gwincinski @stanislaw-orda 4 marca 2018 14:21
4 marca 2018 14:45

Panie Stanisławie, piękna analiza po raz drugi.

Zdanie: ..."przykłądowi "wykleci" mają pełnić ochronną funkcję "tabu" nad dowolnym badziewiem. Zachodzi tu  proste przeniesienie, ze kto krytykuje  tego rodzaju produkcje, to antypatriota, etc. Czyli oni juz z góry zakładaja, że efekt finalny sam sie nie wybroni, musi mieć nadaną otoczke kultu patriotycznego albo jakiegos innego"... to zdanie, które powinno być kute w marmurze. 

zaloguj się by móc komentować

Cierpliwa2 @Gwincinski
4 marca 2018 19:03

Też zobaczyłam sobie, jak Pan gra ponad 13 minut na gitarze. Czy to jest zapisane w nutach, czy to raczej improwizacja " na żywo "? 

Tak, czy tak,to skomplikowana sztuka.

Poczytałam sobie też na Pana blogu o WIEM i NIE WIEM.... To które z nich w końcu zdobywa świat?

(Pana Filmu jednak po raz drugi nie zobaczłam, to jeszcze przede mną)

Pozdr.

 

zaloguj się by móc komentować

Gwincinski @Cierpliwa2 4 marca 2018 19:03
4 marca 2018 19:16

Pani niknejm rokuje, że prędzej czy później rzeczywistość Szerloka stanie się trochę bardziej czytelna. W myśl jednak tezy, którą stawia Peterson rozwiazania typu - acha wiem! w związku z tym pójdę i zakopię tę kość w ogródku - nie będzie. Serdecznie pozdrawiam.

zaloguj się by móc komentować

qwerty @Gwincinski 4 marca 2018 19:16
4 marca 2018 19:28

ja bym Petersona wysłał na rozprawę do polskiego sądu - jest bez szans i nawet nie wie dlaczego

zaloguj się by móc komentować

Gwincinski @qwerty 4 marca 2018 19:28
4 marca 2018 19:41

Pan zdaje sobie sprawę, że ten człowiek aktualnie sprzedaje wiecej książek niż Joan Rowling?

zaloguj się by móc komentować

qwerty @Gwincinski 4 marca 2018 19:41
4 marca 2018 20:36

No i co z tego, dzieła klasyków leninizmu i tak były w większych nakładach a prawo o ilości w jakość przechodzącej to już znamy

zaloguj się by móc komentować

Gwincinski @Gwincinski
4 marca 2018 21:07

Pan uparty. Człowieka, który ma 100mln$ nie można wsadzić w Polsce do kicia bo by się sąd posrał. Pan rozumie?

osiem, Lenin nic z tych nakładów nie miał. Piszę  o pieniądzu, bitej monecie, walucie, kasie. 

zaloguj się by móc komentować

DrzewoPitagorasa @Gwincinski
4 marca 2018 21:54

Słucham Petersona od kilku tygodni. Nie wiem czy jest satanistą i oszustem. Faktem jest, że dużo ludzi tutaj na zachodzie (w USA) go słucha i czyta, głównie dlatego, że ma do przekazania pewne wartości, które są ważne i traktuje słuchaczy poważnie. Mówi zwłaszcza do młodych mężczyzn o odpowiedzialności, o podejmowaniu wysiłku w stawaniu się lepszym człowiekiem, ma cykl wykładów o Biblii, mówi również o cierpieniu i wartości rodziny i żeby być wiernym jednej kobiecie. Nie zgadza się na nowomowę. Dużo z tego co mówi nie jest sprzeczne z katolicyzmem,  a nawet jest bardzo bliskie. Zanim go totalnie potępimy i odrzucimy warto sobie przypomnieć, że już św. Bazyli Wielki pisał o pożytkach z czytania literatury pogańskiej. Ja mogę tylko to potwierdzić własnym doświadczeniem. Pojęcie miłości lepiej zrozumiałam dzięki książce Ericha Fromma ("O sztuce miłości"), pojęcie i sens ofiary właśnie dzięki Petersonowi, z poważnego kryzysu wiary wyszłam dzięki Richardowi Dawkinsonowi (walczącemu ateiście).  Czasami do pełniejszego zrozumienia potrzebne jest mówienie o tym samym ale innym językiem.

zaloguj się by móc komentować

Gwincinski @valser 4 marca 2018 21:37
4 marca 2018 22:26

Jordan Peterson na tle niektórych biskupów polskich mówi jak święty. To jest ten wlasnie paradoks slayeropostny. Prędzej niektórzy ludzie dojdą do Boga słuchając Anny Jantar, czy czytając Dawkinsa niż słuchając co ma do powiedzenia arcybiskup Nycz się nie stało. Możemy sobie dać luz tedy z bieganiem i sprawdzaniem jak W siedemnastu mgnieniach wiosny czy czysty aryjczyk czy nie. Idźmy po prostu dalej.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @valser 5 marca 2018 01:54
5 marca 2018 06:21

Prawdziwa akcja dzieje się tylko w życiu osobistym. Tym zaś nie każdy się chwali.

zaloguj się by móc komentować

parasolnikov @Gwincinski 4 marca 2018 22:26
5 marca 2018 07:30

Wie Pan, apeluje Pan o poważną dyskusję, ale nie prównuje Pan Petersona z ks. Chrostowskim, z ks Zwolińskim, z dziełami Benedykta XVI, ale z Nyczem. Mocno się Pan nie zgadza z twierdzeniem, że artysta nie wie czy jest chłopczykiem czy dziewczynką, ale "paradoks slayeropostny" jest dla Pana jak najbardziej na miejscu. To nie doporowadzi do żadnej poważnej dyskusji i chyba nawet nie zabardzo przysłuży się artystom.

zaloguj się by móc komentować

qwerty @Gwincinski 4 marca 2018 21:07
5 marca 2018 07:54

to właśnie Pan nie zrozumiał, że Peterson nie stanął osobiście nigdy w obliczu próby, i nie rochodzi sie o wsadzanie do kicia lecz o stawanie w prawdzie i podejmowanie czynu/ów; a z Pańskich wywodow widać, że ma Pan bożka, ktorego kapłanów usilnie Pan poszukuje i wielbi;- tym bozkiem jest kasa, kasa, i jeszcze raz kasa;- jak stanie Pan bez kasy i bez dokładnie czegokolwiek materialnego i zaprosi Pan tego Petersona to razem pokażecie co potraficie;- z aktualnych wywodów to tylko sen o kasie przewija się jak mantra, i powiem Panu tak niech sobie tą kasę i te nakłady Petersen w d... wsadzi w prl-u przeżyłby tylko jako lektor KW PZPR po WUML-u

zaloguj się by móc komentować

qwerty @Gwincinski 4 marca 2018 21:07
5 marca 2018 07:56

dobry człowieku jeszcze polskiego sądu w działaniu nie widziałęś, po tygodniu sędzia spałby na tapczanie tego Petersena w jego sypialni i żadna kasa by nie pomogła wobec woli składu orzekającego

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @Gwincinski
5 marca 2018 08:31

Odpowiedź nie wiem wydaje się najuczciwsza... Choć dla potrzeb nazywania rzeczy po imieniu osobiście uważam że jest to ktoś kto potrafi w sposób niebanalny i chwytający za serce wyrazić prawdę. Gdyż jako człowiek obdarzony talentem do opisywania/wyrażania, jest niejako przez ów talent zdeterminowany do dawania świadectwa że jest coś więcej nad szkiełko i oko. 

zaloguj się by móc komentować

Gwincinski @qwerty 5 marca 2018 07:54
5 marca 2018 09:11

Zaskoczył mnie Pan bo myślałem, że rozmawiam z kimś bardziej przenikliwym tymczasem Pańskie rozumowanie jest strasznie płytkie. 

Po pierwsze, kto jak kto, Peterson , czy nawet moja skromna osoba stoją nieustannie w prawdzie. Niech  Pan troszkę postudiuje moją twórczość np. Jestem chyba jedynym muzykiem w Polsce, który nagrał album WSI. Nie wspominam o utworach orkiestrowych, czy kameralnych, które jak Pan zapewne nie wie robi się głównie dla kasy. 

Żeby ocknąć Pana musiałbym walnąć Pana pałą w łeb ale chyba pierwsza przede mną uczyniłaby to moja żona.

Po drugie, co do polskich sądów, to jak Pan pewnie znowu nie zauważył cały Pruszków wyszedł po miesiącu. Cały. Generalnie polski wymiar sprawiedliwości nie jest w stanie nikogo doprowadzić do sądu, nie wspominając o ukaraniu. Komisja Wassermanowej to pokaz bezsiły, która spełnia jedynie funkcje zasłonowe i stanowi fakt mający posłużyć przy kolejnych wyborach. Przykłady mógłbym mnożyć. Sawicka, Sobiesiak śmiejący się w nos św. p. Wassermanowi itd itd.

Wracając do Petersona, człowiek ten postawił się całemu establiszmentowi uniwersyteckiemu w Kanadzie a mógł spokojnie kosić ogródek w Toronto. Nie ma lewaka w tej chwili na zachodzie , ktory by nie wbijał szpileczek w jego fotografię. Feministki na dźwięk jego naziska dostają furii. Trzeba mieć, jak to mówią, cojones i godność osobistą, zeby postawić się tej calej zmasowanej propagandzie publicznie i wziąć na klatę skutki tego. 

Dlatego bardzo cieszy mnie fakt, że książka Petersona to obecnie bestseler światowy nr 1. Komu jak komu, ale jemu ta kasa się należy. 

Generalnie należy się wszystkim podobnie myślącym i ciężko pracującym, czy to Coryllusowi, któremu ze szczerego serca życzę sukcesu komercyjnego, czy też mi. I nie ma co tu się krygować. Jednak nie kasa dla kasy. Nie kasa dla kasy. Rozumiemy się?

 

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @Gwincinski
5 marca 2018 09:46

... Zapomniałem jeszcze o jednym. O sztuce dzielenia się pięknem. 

Jak Boga kocham i piękno
choć w słowa je ubrać to zbytek
(bo sercem i duszą czytane)
to warto na większy pożytek
pochylić się z piórem nad kartką
lub ustom pozwolić przemówić
by to co radość nam sprawia
mogli też inni hołubić.

Nie każdy bowiem potrafi
w milczeniu piękno wypatrzyć
i tak sobie myślę że milej
we dwoje się na nie zapatrzyć.

Bo gdybyś poetko (na przykład)
miast pisać o wszystkim milczała
nie wiedziałbym ja (prosty człowiek)
jak piękne jest to coś widziała.

A sztuka nie na tym polega
by światło pod korcem trzymać
lecz żeby kaganek nieść ludziom
i wspólnie piękno przeżywać.

Potem zaś kiedy owocnie
potrzeby swe już nasycimy
możemy się w ciszę zanurzyć
gdzie mądrzej się nim zachwycimy.

zaloguj się by móc komentować

DrzewoPitagorasa @qwerty 5 marca 2018 07:54
5 marca 2018 12:35

Peterson akurat stanął w obliczu próby. Poza tym co wymienił już p. Gwicinski Peterson ma córkę, która przez wiele lat ciężko chorowała na jakąś ostrą odmianę artretyzmu ( łącznie z wymianą kilku stawów) plus depresja. Po takich problemach o wiele łatwiej byłoby mu siedzieć cicho i nie narażać się.  Tym bardziej że występowano kilkakrotnie o usunięcie go  z uczelni. 

zaloguj się by móc komentować

DrzewoPitagorasa @Gwincinski 5 marca 2018 09:11
5 marca 2018 13:50

Jeśli chodzi o polskie sądy to qwerty często o tym mówi, że po prostu nie działają. Wypuszczają tych którzy powinni siedzieć a niewinnych wsadzają do więzienia. 

zaloguj się by móc komentować

100peral @Gwincinski
5 marca 2018 14:24

Petersena rozumiem bo mówi prosto i spójnie. Ciebie niestety nie rozumiem. Co to jest do jasnej ciasnej i po co ten "paradoks slayeropostny"?

zaloguj się by móc komentować

qwerty @DrzewoPitagorasa 5 marca 2018 12:35
5 marca 2018 15:45

przyjmuję z pokorą, iż egzaminy zyciowe gość zdaje i stara sie jak może i umie najlepiej

zaloguj się by móc komentować

boson @Gwincinski 5 marca 2018 09:11
5 marca 2018 20:56

szczerze mówiąc, to na garnuszku państwowym zostawiłbym tylko (liczne) konserwatoria muzyczne oraz kilka poważnych "centrów" architektury + teatru + "sztuki obrazu" (przede wszystkim operatorzy!) - reszta prywatnie...

zaloguj się by móc komentować

Gwincinski @100peral 5 marca 2018 14:24
5 marca 2018 21:01

:D sam siebie czasem nie rozumiem, 

ok, paradoks Slayeropostny polega na tym, że ktoś jednocześnie pości, uczęszcza na wszystkie msze, jest wzorowym katolikiem i jednocześnie słucha przysłowiowego Slayera, każdy zas przejaw najmniejszej inności, czy to w sferze kultury czy światopoglądu politycznego traktuje jako satanizm. 

Owocem podobnej postawy na prawicy jest niemożność wyprodukowania jednego wartościowego dzieła. Z jednej strony jest głód Slayera ale zaspokajny pokątnie w zaciszu domowym z drugiej zaś wszechwiedza wynikająca z praktyki katolickiej.

Pomiędzy podobnie ustawionymi widełkami świetnie radzą sobie tedy rozmaici cwaniacy, którzy w lot łapią hasła typu Wyklęci 2, Wyklęci 2, Wyklęci 3 itd. Wiedzą bowiem, że na forum publicznym wszyscy o poglądzie patriotycznokatolickim przyklasną. Tak jak przyklasneli Smolenskowi. W detalu jednak nic się nie bedzie zgadzało. Bedzie smierdzialo gownem. 

Inny z kolei z aspektow tego ukladu to  niemożność zatrudnienia prawdziwego artysty. Bo artysta taki bedzie sie zgadzał w detalu - wyprodukuje dzielo sztuki, na forum jednak publicznym - patriotycznokatolickim, nie bedzie jednak wiadomo jak zinterpretować dzielo skoro nie ma karteczek pod kazdym eksponatem - wykleci, Smolensk, piekno przeżycia pasji itd.

Wstanie tedy, jak to bywa w takim przypadkach, jakaś babcia i powie : a po co nam jakas sztuka jak juz jest msza swieta. I wtedy wszyscy spokojnie odetchną: No Wlasnie!

Po powrocie dopadnie ich jednak znowu głód i właczą sobie Slayera na full tak, że dzwiek ze sluchawek bedzie slyszalo cale sasiedztwo.

To nazywam paradoksem slayeropostnym - może nazwa mi nie specjalnie wyszla ale o nie o wychodzenie mi chodzilo. To rodzaj pata. 

W zdrowej rzeczywistości odpowiedni departament wytypowal by dziesięciu geniuszy i powiedzial im robcie co chcecie a tu sa tematy. Na razie dajemy 20 baniek i zobaczymy za pól roku co wam wyszlo. Oczekujemy dwóch intrygujących fabuł, dwóch symfonii, paru płyt rockowych, jazzowych, cyklu 30 obrazów olejnych, paru dziel awangardowych, paru dziel teoretycznych itd itp. 

Dziela te za kolejne 20/30 baniek będziemy promowac na swiecie i w kraju. 

W tym samym czasie lud by sobie spokojnie chodził do kościoła a gdy w koncu pojawilyby sie efekty dzialan Chopinów mialby w nie pelny wgląd. Prosze bardzo, tu jest pan który jest wirtuozem fortepianu i skomponowal dwie sonaty z elektroniką. Tu jest z kolei dwóch mistrzów narracji, którzy nakrecili takie a takie dziela filmowe. Sa tez trzy zabójcze kapele rockowe i trzech hip hopowców. Wyrożnia sie takze geniusz malarski porównywalny talentem z Velaquezem. itd itd.

Tak sie robi w Anglii. Co gorsza , oni juz teraz sobie wiekszosc tych geniuszy importują. Praca w BBC3 idzie pelna parą.

Wracając jednak do naszej rzeczywistosci, Świrski dostaje od Morawieckiego 280baniek i nie wie co z nimi zrabić. Raz, bo sam jest głąbem, dwa, bo będzie oczywiscie szukal projektów akceptowalnych publicznie, z których kazdy zakonczy sie gównem jednak wszystko w papierach bedzie sie zgadzało a i katolicy rozejdą sie po domach bo bylo o wykletych a nawet pisalo , że jest o wykletych. Slayer tedy powroci ze zdwojana siłą a wraz z nim łzy przy cieplej wodce baltyckiej , znowu chuje żydzi nas oszukali.

Nie ma bowiem jasnego sygnału do Świrskiego od władzy: zaryzykuj, weź geniusza artyste. 

Cala ta akcja oczywiscie odbywa sie na oczach hien calego lewactwa, które ma ubaw po pachy a kolejny Smolensk laduje jako cymes na hipsterskich  popijawach. 

Sasnal jedzie do Gugenheima i opowiada co tam ciemnogród znowu z Marcinem Wolskim na wierzchu dokonał i dlaczego jego kolejna produkcja finasowana przez PISF jest w ostatnich dniach taka ważna. 

Jej tytuł to oczywiscie Shoah 8.

Pisalem szybko ale mam nadzieje, ze wnioslem nieco wiecej swiatla.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @Gwincinski 5 marca 2018 21:01
5 marca 2018 21:07

d'accord

i jaśniej nie potrzeba

zaloguj się by móc komentować

Cierpliwa2 @Cierpliwa2 4 marca 2018 19:03
5 marca 2018 22:55

... jeszcze tylko nie wiem, czy na gitarze improwizacja, czy w nutach zapisane jest,

zaloguj się by móc komentować


100peral @Gwincinski 5 marca 2018 21:01
6 marca 2018 05:21

:D sam siebie czasem nie rozumiem, 

- To niepokojące musi być chyba...

ok, paradoks Slayeropostny polega na tym, że ktoś jednocześnie pości, uczęszcza na wszystkie msze, jest wzorowym katolikiem i jednocześnie słucha przysłowiowego Slayera, każdy zas przejaw najmniejszej inności, czy to w sferze kultury czy światopoglądu politycznego traktuje jako satanizm. 

- Nie spotkałem się z takim koktajlem w rzeczywistości. Moim zdaniem taka hybryda nie istnieje, więc nakręcasz się zupełnie niepotrzebnie.

Owocem podobnej postawy na prawicy jest niemożność wyprodukowania jednego wartościowego dzieła. Z jednej strony jest głód Slayera ale zaspokajny pokątnie w zaciszu domowym z drugiej zaś wszechwiedza wynikająca z praktyki katolickiej.

- jeżeli nawet gdzieś istnieje taki dziwoląg to przypomnina krzyżówkę konia z osłem. Powszechnie wiadomo że musi być bezpłodnym. Szkoda czasu na inwestowanie jakichkolwiek oczekiwań w taki projekt - żadnego dzieła z niego nie będzie, trzeba szukać gdzie indziej.

Pomiędzy podobnie ustawionymi widełkami świetnie radzą sobie tedy rozmaici cwaniacy, którzy w lot łapią hasła typu Wyklęci 2, Wyklęci 2, Wyklęci 3 itd. Wiedzą bowiem, że na forum publicznym wszyscy o poglądzie patriotycznokatolickim przyklasną. Tak jak przyklasneli Smolenskowi. W detalu jednak nic się nie bedzie zgadzało. Bedzie smierdzialo gownem. 

Po co akurat tak ustawiać widełki i komu na tym zależy?

Inny z kolei z aspektow tego ukladu to  niemożność zatrudnienia prawdziwego artysty. Bo artysta taki bedzie sie zgadzał w detalu - wyprodukuje dzielo sztuki, na forum jednak publicznym - patriotycznokatolickim, nie bedzie jednak wiadomo jak zinterpretować dzielo skoro nie ma karteczek pod kazdym eksponatem - wykleci, Smolensk, piekno przeżycia pasji itd.

- Nie ma popytu na prawdziwego artystę i jego dzieła i nie będzie póki szkoła powszechna i rodzice nie zaczną wychowania plastycznego, muzycznego, sztuki traktować serio. A to nastąpi dopiero kiedy dostrzegą w sztuce wymierne dla siebie korzyści.

Wstanie tedy, jak to bywa w takim przypadkach, jakaś babcia i powie : a po co nam jakas sztuka jak juz jest msza swieta. I wtedy wszyscy spokojnie odetchną: No Wlasnie!

- Nie istnieją takie babcie. Żeby na takie słowa wpaść, trzeba dokonać radykalnej, bolesnej, praco i czasochłonnej redukcji w przestrzeniach swego światopoglądu i architekturze wyznawanej estetyki :)

Po powrocie dopadnie ich jednak znowu głód i właczą sobie Slayera na full tak, że dzwiek ze sluchawek bedzie slyszalo cale sasiedztwo. To nazywam paradoksem slayeropostnym - może nazwa mi nie specjalnie wyszla ale o nie o wychodzenie mi chodzilo. To rodzaj pata. 

- pata kompletnie teoretycznego

W zdrowej rzeczywistości odpowiedni departament wytypowal by dziesięciu geniuszy i powiedzial im robcie co chcecie a tu sa tematy. Na razie dajemy 20 baniek i zobaczymy za pól roku co wam wyszlo. Oczekujemy dwóch intrygujących fabuł, dwóch symfonii, paru płyt rockowych, jazzowych, cyklu 30 obrazów olejnych, paru dziel awangardowych, paru dziel teoretycznych itd itp. 

- To co tu opisałeś to nie jest zdrowa rzeczywistoość, to jakiś etatystyczny horror równie bezpłodny jak w/w hybryda: koniosioł.

Dziela te za kolejne 20/30 baniek będziemy promowac na swiecie i w kraju. 

"Solidarność wam się marzy... związek wolnych gospodarzy?" :)

W tym samym czasie lud by sobie spokojnie chodził do kościoła a gdy w koncu pojawilyby sie efekty dzialan Chopinów mialby w nie pelny wgląd. Prosze bardzo, tu jest pan który jest wirtuozem fortepianu i skomponowal dwie sonaty z elektroniką. Tu jest z kolei dwóch mistrzów narracji, którzy nakrecili takie a takie dziela filmowe. Sa tez trzy zabójcze kapele rockowe i trzech hip hopowców. Wyrożnia sie takze geniusz malarski porównywalny talentem z Velaquezem. itd itd.

Tak sie robi w Anglii. Co gorsza , oni juz teraz sobie wiekszosc tych geniuszy importują. Praca w BBC3 idzie pelna parą.

- Tam praca wre bo oni mają jasno określony cel: Głoszenie chwały imperium i celebrowanego w nim stylu życia. Wszyscy wiedzą co "chcą osiągnąć" więc pozostaje tylko zrobić biznesplan. U nas tylko Żydzi wiedzą czego na prawdę chcą.

Wracając jednak do naszej rzeczywistosci, Świrski dostaje od Morawieckiego 280baniek i nie wie co z nimi zrabić. Raz, bo sam jest głąbem, dwa, bo będzie oczywiscie szukal projektów akceptowalnych publicznie, z których kazdy zakonczy sie gównem jednak wszystko w papierach bedzie sie zgadzało a i katolicy rozejdą sie po domach bo bylo o wykletych a nawet pisalo , że jest o wykletych. Slayer tedy powroci ze zdwojana siłą a wraz z nim łzy przy cieplej wodce baltyckiej , znowu chuje żydzi nas oszukali.

- Nie wierzę że MM dał taką kasę komuś kto nie wie co z nią zrobić. Może właśnie ma robić to co robi? Katolicyzmu i wódki bym w to nie mieszał. Jakoś mi ten Slayer bardziej do piwska i śniegowej grubej krechy pasuje.

Nie ma bowiem jasnego sygnału do Świrskiego od władzy: zaryzykuj, weź geniusza artyste. 

- Nie istnieją geniusze artyści.

Cala ta akcja oczywiscie odbywa sie na oczach hien calego lewactwa, które ma ubaw po pachy a kolejny Smolensk laduje jako cymes na hipsterskich  popijawach.

- ???

Sasnal jedzie do Gugenheima i opowiada co tam ciemnogród znowu z Marcinem Wolskim na wierzchu dokonał i dlaczego jego kolejna produkcja finasowana przez PISF jest w ostatnich dniach taka ważna. 

- Nawet nie wiem kto to ten Sasnal... i niech tak pozostanie :)

Jej tytuł to oczywiscie Shoah 8.

Pisalem szybko ale mam nadzieje, ze wnioslem nieco wiecej swiatla.

 

zaloguj się by móc komentować

Gwincinski @100peral 6 marca 2018 05:21
6 marca 2018 10:56

Mógłbym każdą Pańską odpowiedź zbijać od góry do dołu. Szkoda czasu jednak bo niewiele Pan wie. Nie ma zatem z kim dyskutować. Odniosę się tylko do jednej Pańskiej wypowiedzi:

-nie istnieją geniusze artyści

Proszę Pana geniusze artyści istnieją nawet w najbardziej konserwatywnych akademiach jako kategoria - rodzaj oceny. Nota ta jest niesłychanie rzadko przyznawana przez komisję ale zdarza się.

Podam kilka przykładów. 

Szostakowicz w wieku 18 lat potrafił z jednego wysłuchania spisać cały utwór 18-minutowy co do nuty.

Claudio Arrau grający jedną ręką utwór Chopina A i drugą, zupełnie inny w tempie i nastroju,  utwór Chopina B.

Bizet przyjęty do konserwatorium paryskiego w wieku 9 lat.

Chopin piszący polonezy w wieku lat sześciu. 

O Mozarcie, czy Bethovenie nie będę pisał bo takża baba na targu wie.

Czy z mojego podwórka, Django Reinchardt, grający wszystkie swoje rewolucyjne sola dwoma palcami. 

Gdy Django przyjechal do Ameryki co poniektórzy mdleli na dźwięk jego nazwiska. A przecież miał sprawne w lewej ręce tylko dwa palce.

Gdy Glenn Gould przyjechał na koncert do najbardziej konserwatywnego z konserwatywnych Konserwatorium

Moskiewskiego ze swoim bachowskim recitalem Harry Neuhaus wstał i wydarł się na całą sale : GENIUSZ!!!!!!!!!!

A co tu wspominać o tysiacu innych dziedzin: Velasquez, Hendrix, Orson Welles, Ezra Pound, JimCarrey, Bobby Fischer, itd itd.

Jakże ubogi musi być Pański świat wyzerowany do płaskiego horyzontu niczym się nie wyróżniających punktów.

Jakże smutna rzeczywistość odarta z ekstazy obcowania z najwyzszą sztuką. Wspólczuję Panu.

 

 

 

 

zaloguj się by móc komentować

Cierpliwa2 @Gwincinski 5 marca 2018 23:22
6 marca 2018 11:43

Tak... choć inne tez.

 

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @100peral 6 marca 2018 05:21
6 marca 2018 11:52

Taka hybryda nie tylko istnieje, ale jest wręcz normą społeczną.

zaloguj się by móc komentować

100peral @Gwincinski 6 marca 2018 10:56
6 marca 2018 13:08

Za każdym wymienionym geniuszem stoi cieżka praca jego i rodziców. Owszem trzeba mieć trochę wrodzonego talentu, ale tzw "płaskodupie" to podstawa (97%) każdego sukcesu. A jakiś talen dostaje od Boga każdy, kwestia żeby go właściwie rozpoznać wydobyć i oszlifować. Dziś tępy rodzic zabiłby talent nawet taki jak Mozzarta zwykłym smartfonem z dostępem do pornografii w sieci.

Co do porównywania naszych światów :) nic o sobie wzajemnie nie wiemy. Skoro jednak wolno tobie to i ja mogę to co napisałeś bez problemu odwrócić:

Jakże ubogi musi być Pański świat wyzerowany do płaskiego horyzontu niczym się nie wyróżniających punktów.

Jakże smutna rzeczywistość odarta z ekstazy obcowania z najwyzszą sztuką. Wspólczuję Panu.

zaloguj się by móc komentować

100peral @Grzeralts 6 marca 2018 11:52
6 marca 2018 13:09

Co z tego że istnieje jak nie ma zdolnosci prokreacji? To tak jakby nie istniała wcale

zaloguj się by móc komentować

100peral @Grzeralts 6 marca 2018 11:52
6 marca 2018 13:26

wróć

:)

jeśli miałes na mysli to: "ktoś jednocześnie pości, uczęszcza na wszystkie msze, jest wzorowym katolikiem i jednocześnie słucha przysłowiowego Slayera"

Jest niemożliwe żeby udało się te dwa przeciwieństwa uczciwie i trwale połączyć w jednym bycie. Katolika każdy może przez krótki czas udawać zachowując skrupulatnie zewnętrzne znamiona, ale czar pryśnie przy podejmowaniu pierwszej z brzegu decyzji życiowej. I taki grób pobielany zdemaskuje się doszczętnie. Produkty slayeropodobnych potrzebują konsumować jedynie slayeropodobni.

zaloguj się by móc komentować

Gwincinski @100peral 6 marca 2018 13:26
6 marca 2018 14:03

Po co Pan w to dalej brnie? Za chwile będę musial Pana nazwac głupkiem. Był Pan na jakimś katolicki forum? Ja byłem na dwóch i to przez ładnych parę lat. Na forach tych rządzili tak zwani tradsi bardziej papiescy niż sam papież. Wiekszosc z nich po paru kliknieciach okazywala sie zajadlymi fanami hewimetalu. Więcej, sam założyciel forum był fanem Slayera. Błedu statystycznego także tu nie ma bo to było środowisko paru tysięcy ludzi. Tak zwana reprezentacja. Po co tedy pan tu dupę zawraca?  Nie lepiej wpierwej sie zastanowic co mądrzejsi mają do powiedzenia?

 

zaloguj się by móc komentować

100peral @Gwincinski 6 marca 2018 14:03
6 marca 2018 14:16

Niech się pan zastanowi co pan mówi. Powołuje się pan na jakieś internetowe subkultury niszowe gdzie się dzieciarnia zabawia w odwieczne wykuwanie atrap swojej tożsamości, jakby to było serce Katolicyzmu. Ale jak pada argument pt: "starsi i mądrzejsi" to faktycznie trzeba spasować.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @100peral 6 marca 2018 13:26
6 marca 2018 20:21

Żaden problem. W Polsce katolików naprawdę wierzących w Boga z grubsza zgodnie z dogmatami jest może 20% (a to i tak bardzo dużo). Reszta może spokojnie słuchać Slayera, wierzyć w horoskopy czy uprawiać alkoholizm. Oczywiscie większość uprawia pogaństwo w jakiejś znacznie mniej pokręconej wersji. To zbyt prosta religia na nasze czasy, dużo daje swobody. 

zaloguj się by móc komentować

100peral @Grzeralts 6 marca 2018 20:21
6 marca 2018 21:57

W sumie fakt, wszystko to kwestiia definicji. Jeżeli przyjmiemy, że katolik to każdy kogo rodzina ochrzciła a potem wysłała do I komuni to chyba będziemy mieć z autorem notki wspólny mianownik.  Ale ja takich za katolików nie uważam. Co do słuchania Slayeropodobnych to nie mam nic przeciw ich słuchaniu. Jednak ja tego słuchać nie mogą bo mnie po prostu nudzi, a czasem odraża prostactwem swego stylu/ceremoniału.

zaloguj się by móc komentować

Gwincinski @100peral 6 marca 2018 14:16
7 marca 2018 14:15

No niestety tuman powie w zoo, że żyrafa nie istnieje.

Młodzieżowe subkultury?!

Niszowe?!

Proszę Pana to byli/sa lekarze, pracownicy departamentow, prawnicy, nawet profesorowie. Średnia wieku 40-50, a nawet wyżej.

Szkoda gadać. Proszę już tu nie zamęczać.

 

zaloguj się by móc komentować

JSC @Gwincinski 7 marca 2018 14:15
7 marca 2018 15:08

(...)No niestety tuman powie w zoo, że żyrafa nie istnieje.(...)

Jeszcze takiego, nie widziałem... zwłaszcza, że mają ciekawsze wymysły takie jak płaska Ziemia.

zaloguj się by móc komentować

100peral @Gwincinski 7 marca 2018 14:15
9 marca 2018 12:38

Tak sobie pomyślałem, że skoro zależy Ci żeby wierzyć w tego nieistniejącego katoslayera to sobie w niego wierz... Byleś dziesięcinę płacił :) Tylko nie wyzywaja już więcej nikogo od żyraf może co?

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować